Údržba terasové desky ze sibiřského modřínu

Sibiřský modřín je materiál s ideálními fyzickými charakteristikami pro venkovní krytinu. Při správné údržbě a za předpokladu dodržování jednoduchých pravidel provozu mohou tyto podlahové krytiny sloužit desítky let. Odborníci doporučují následující postup údržby terasové desky z modřínu v kterémkoli ročním období:

  1. Jakékoli znečištění či vylité tekutiny je nutno neprodleně odstranit, aby se zamezilo jejich vstřebávání.
  2. Nohy židlí, stolů a jiného nábytku je nutno obalit plstí, aby se zamezilo promáčklinám/škrábancům.
  3. Krytina nesmí přijít do styku s horkými povrchy.
  4. Odklízet sníh v zimním období pomocí umělohmotné lopaty či koštěte.
  5. Skvrny po rzi se odstraňují mycími prostředky s obsahem kyselin.

Většina znečišťujících látek (například krém na obuv, tuk) se snadno smyje vodou nahřátou na komfortní teplotu a mýdlem na praní. Správně smontovanou terasu ze sibiřského modřínu lze oplachovat hadicí.

Pozor! Krytinu čistěte měkkou houbou, kartáčem, ubrousky. Nepoužívejte abrasivní čisticí prostředky, které by mohly dřevo poškrábat.

Jak pečovat o terasovou desku, aby si zachovala estetický vzhled?

Při dlouhodobém používání se může barva materiálu změnit a vyblednout. Tomu lze zamezit pravidelným používáním kvalitních prostředků na ochranu dřeva. Seznam námi doporučovaných olejů naleznete v tomto odkazu: … Je-li potřeba obnovit barvu, naneste speciální prostředek na odstranění nátěru. Povrch se nechá vyschnout a poté je nutno nanést novou vrstvu oleje, barvy či laku.

Každý rok je potřeba provést údržbu podlahové krytiny pomocí zvláštních prostředků, které na povrchu desek vytvoří ochrannou vrstvu.  Jedná se o vosky, oleje, laky a barvy.  Nejdokonalejší jsou olejové směsi. Dobře pronikají přes vrstvy dřeva, odvádějí vlhkost, chrání před vznikem plísní, rzi, napadením škůdci, taktéž zvýrazňují krásu materiálu.  

Krytina z přírodních materiálů je bezpochyby estetická – její vzhled je dokonalý. Společnost Import dřeva nabízí široké spektrum kvalitních krytin vyhovujících každému vkusu, design pozemku a domu, pro jakýkoli případ. Velmi rádi vám pomůžeme s výběrem optimální varianty!