3 položek celkem
Podlahové palubky 27x145x5100mm, kvalita AB, Sibiřský modřín
713,62 Kč bez DPH
863,48 Kč / ks
PP145AB
Podlahové palubky 27x145x6000mm, kvalita AB, Sibiřský modřín
839,55 Kč bez DPH
1 015,86 Kč / ks
PP145AB2
Podlahové palubky 28x138x6000mm, kvalita C, Sibiřský modřín
690,32 Kč bez DPH
835,29 Kč / ks
PP4C2

Je velké množství podlahových krytin do interiéru, nicméně nikdo nepochybuje o tom, že nejlepší přírodní materiál je dřevo. Je poměrně teplé, ekologické, vyznačuje se příjemnou texturou. A právě tyto charakteristiky kvality přispívají k dlouhodobému udržování popularity dřevní suroviny. Ze všech druhů dřeva na výrobu podlahových krytin je nutno zmínit právě modřín.

Podlahová krytina z modřínového masivu – vlastnosti a přednosti

Na sibiřský modřín byla vždy poměrně vysoká poptávka díky jeho neopakovatelným charakteristikám. Jedná se o materiál, který prakticky nepodléhá vlivu vlhkosti. Odedávna se využíval k výrobě palub lodí, pilířů dřevěných mostů a mnohých jiných velmi složitých konstrukcí. Modřín nepodléhá hnilobě vlivem dlouhodobého působení vody a naopak se tím zvyšuje jeho pevnost. Každým rokem bude taková podlahová krytina pevnější a tvrdší.
Estetické vlastnosti daného materiálu jsou též výrazné. Jasná a krásná textura a příjemná medová barva – to je velkolepý prvek v zajímavém interiéru. Taková podlahová krytina vypadá skvěle v jakékoli místnosti a dodává jí na teple a útulnosti.

Masivní podlahová deska z modřínu má i další výhody:

  • – skvěle udržuje teplo v domě a má izolační funkci,
  • – snese značnou zátěž,
  • – nepodléhá deformaci v důsledku namáhání,
  • – nepodléhá plísním a houbám,
  • – má vynikající kvalitu za příznivou cenu

Požadavky na podlahovou desku z modřínu: čemu je nutno věnovat pozornost

Jakými kritérii se řídit při výběru kvalitního materiálu? Co je nutno vědět, aby nedošlo k chybě při výběru? Pomocí jednoduchých rad se lépe vyznáte v jednotlivých detailech a zakoupíte si opravdu kvalitní podlahovou krytinu.

Veškeré masivní desky ze stejné partie musí mít správnou geometrii a jejich velikosti musí odpovídat stanoveným parametrům. Dokonce i minimální odchylka tj. několik milimetrů může značně zkomplikovat proces pokládky a v důsledku toho negativně ovlivnit kvalitu hotové krytiny.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat zámkovým spojům. Na kvalitním provedení čepů, drážek závisí pevnost a životnost podlahové krytiny. Zkontrolovat kvalitu zámkového spoje je velmi snadné. Dvě desky se přiloží jedna k druhé, poté zkontrolujeme pevnost a správnost spoje.

Podlahová deska musí mít rovný a hladký povrch. Nejsou přípustné výrazné suky, ořezy, jiné závady, které narušují její integritu.

V souladu se státní normou desky vyšší kvality nesmějí vykazovat stopy hniloby, červotoče, skvrny po plísni.

Je zde ještě jeden závazný parametr, jemuž je nutno věnovat pozornost, a to je stupeň vlhkosti podlahové desky. Nesmí převyšovat 14%. Tento ukazatel v mnohém závisí na podmínkách skladování a dopravy. Materiál je nutno skladovat pouze v krytých prostorách nebo pod přístřeškem. Dodávku je nutno provádět při suchém počasí a vozidlem opatřeným plachtou.

Pokládka masivní dřevěné podlahy
Proč je vhodné zvolit podlahu z modřínového masivu?

Dokonce i po zpracování vylučuje éterické oleje, které blahodárně působí na celkovou pohodu. Fytoncidy obsažené ve složení této dřeviny přispívají k ozdravení dýchacích cest, ničí škodlivé mikroorganismy.

Modřínová podlahová deska jako taková se vyznačuje vysokými estetickými vlastnostmi a nevyžaduje úpravu pomocí barev. Pro zachování jasných a teplých odstínů a přirozeného přírodního vzoru stačí přetřít lakem.

Milovníkům přírodních materiálů společnost Import Dřeva s.r.o. nabízí rozsáhlý sortiment podlahových desek. Na našich webových stránkách najdete fotografie produkce, kterou máme k dispozici, a interiérů, které byly provedeny z modřínu. Přirozená krása přírodního dřeva skvěle ladí s různými designerskými řešeními, jakož i s jinými dokončovacími materiály.

Dovážíme přímo z velkého sibiřského závodu. Díky mnohaletým zkušenostem podniku se nám podařilo bez zprostředkovatelů získat značné množství stálých zákazníků, kteří zanechávají pouze kladná hodnocení kvality produkce.

Každému kupujícímu zaručujeme:

  1. výhradně certifikovanou produkci na skladě,
  2. nejkratší možné lhůty dodávky,
  3. bezpečnou dopravu surovin,
  4. bezplatnou expedici,
  5. pružnou cenovou politiku.