O společnosti

Vítáme Vás na našich stránkách.

V této části je obsažena historie vzniku a vývoje společnosti Import Dřeva s.r.o.

Vše začalo v roce 2013, v sibiřských lesích Krasnojarského kraje. Původním a hlavním směrem naší činnosti byl prodej výrobků ze sibiřského modřínu. Zkušeností v oblasti zpracování dřeva moc nebylo. Bylo nutno měsíce cestovat po různých koutech daného regionu a seznamovat se s podrobnostmi přípravy a zpracování dřeva. Pracovat na dálku, aniž bychom se nacházeli na místě pořezu, není nic snadného. Proto bylo nutné vést s každým potenciálním dodavatelem dlouhý dialog a řešit veškeré nuance pro další distanční činnost. Po 12 měsících neustálého cestování z jedné obce do druhé jsme přišli k následujícímu závěru: „Čím silnější mráz, tím čistší lidé“. Čím dále na sever, tím srdečnější jsou místní lidé. Dobří, nezištní, pracovití, vždy připravení pomoci neznámému člověku ve složité situaci. Zakladatel společnosti Miloshenko Dmitrii v průběhu roku poznával klady Krasnojarských a posléze i Irkutských podniků.

Zpočátku jsme nakupovali čerstvě nařezané desky na Sibiři a vozili je do Česka k dalšímu zpracování. Čeští výrobci odváděli poctivou práci, avšak ruští dodavatelé se opakovaně pokoušeli dodávat nekvalitní materiál, v důsledku čehož kvalita produkce klesala a na skladě se hromadil nevyhovující materiál. Z tohoto důvodu jsme v roce 2018 s konečnou platností přestali kupovat desky a začali nakupovat hotové výrobky vyrobené v Krasnojarském kraji a v Irkutské oblasti. Uzavřeli jsme smlouvy s několika odpovědnými a poctivými dodavateli a v současné době můžeme zaručit stabilní kvalitu a bohatý sortiment. Velkou výhodou je i to, že v průběhu měsíce můžeme zajistit individuální objednávku a dopravit ji na sklad v Česku.

Každý rok se snažíme obohatit sortiment i spektrum služeb.

Konkrétně nabízíme:

  • doručení po celé České republice vlastní dopravou a v nejkratších možných termínech
  • výroba na základě individuální objednávky
  • k základnímu materiálu nabízíme přehled dodatků v podobě montážních schémat, jakož i olejů na zpracování dřeva
  • dubové pražce se staly neoddělitelnou součástí zahradních interiérů. Náš sortiment obsahuje pražce od 1 m do 4 m s roztečí 10 cm
  • dubové neomítané fošny (suché, čerstvě nařezané) různých rozměrů
  • WPC terasy s patnáctiletou zárukou jsou taktéž součástí našeho sortimentu.

Nestagnujeme a neustále se rozvíjíme, přičemž zachováváme kvalitu produkce a vážíme si toho, že je naše společnost považována za spolehlivého a poctivého hráče na českém trhu prodejců dřeva.

S pozdravem
Tým Import dřeva s.r.o.