4 položek celkem
Dubová terasová prkna hladká 24x120x2500mm, kvalita AB
540 Kč bez DPH
653,40 Kč / ks
DT241225
Dubová terasová prkna hladká 24x120x2800mm, kvalita AB
604,80 Kč bez DPH
731,81 Kč / ks
DT241431
Dubová terasová prkna hladká 24x120x3000mm, kvalita AB
648 Kč bez DPH
784,08 Kč / ks
DT241230
Dubová terasová prkna hladká 24x155x1800mm, kvalita AB
502,20 Kč bez DPH
607,66 Kč / ks
DT241418AB2

Dřevěné prkno stárne krásně a prkno z dubu o to navíc. Masivní dubová deska snadno zapadne do různých interiérových stylů: industriální, loftový, skandinávský, fusion. Jen stěží budeme hledat interiér, do kterého by se dubový výrobek nehodil.

Dubové výrobky mají hodně předností:
– vypadají krásně a draze
– jsou naprosto bezpečné pro člověka, protože je zcela ekologickým materiálem
– dubové prkno lze opakovaně leštit, lakovat a tím obnovovat jeho vzhled
– jsou trvanlivé
– jsou odolné vůči vlhkosti

Kvalita

  1. Kvalita Extra – má ideální povrch bez vad: suků, pryskyřičných kapes, prasklin
  2. Kvalita АB – může obsahovat pár suků na běžný metr, rozdíly v odstínech prken, malé praskliny do 1 mm
  3. Kvalita BC – vady jsou povoleny, ale celistvost materiálu je zachována

Montáž

Montáž terasy z dubového dřeva je sice jednoduchá, ale budete potřebovat podkladové hranoly. A vzniká tady otázka, z jakého materiálu mají být hranoly vyrobeny. Doporučujeme použít hranoly ze sibiřského modřínu, protože tento materiál je mnohem levnější než dub, ale je také trvanlivý a odolný proti vlhkosti. Jen tak mimochodem – piloty v Benátkách jsou vyrobeny právě ze sibiřského modřínu.

Nabízíme také výrobu teras na klíč. V co nejkratší lhůtě je náš tým připraven provést měření, zkoordinovat všechny potřebné detaily a provést montáž terasy. Pro více informací pište napište nám na e-mail info@importdreva.cz nebo volejte na číslo +420 608 739 572

Výroba

V naší malé továrně vyrábíme širokou škálu podlahových výrobků. Nabízíme jak hladkou, tak vroubkovanou terasu z různých materiálů, různé šířky a délky. Fasádní obklady, dubové trámy a pražce, dubové plotovky, dubové podlahy naleznete také v seznamu nabízeného zboží.

Díky našemu vybavení a zkušenostem, dokážeme vyrobit potřebovaný produkt na míru.

Je třeba zpracovat dřevo ochrannými prostředky, olejem, barvami nebo je možné ho nechat v původním stavu?

Dub nepotřebuje povrchovou úpravu ve venkovních podmínkách, protože bez přímého kontaktu se zemí vydrží asi 20 až 30 let bez hniloby. Neošetřený dub zešedne asi za 2-3 roky. Barva se nejprve změní z míst nejvíce vystavených povětrnostním podmínkám a během několika let se vyrovná v závislosti na podmínkách. Šednutí dřeva lze zpomalit ošetřením dřeva transparentními konzervačními prostředky na dřevo. Vnější obklad vyrobený z dubu také nemusí být povrchově upraven. Během let však dřevo zešedne. Během šednutí může být tón povrchu dubové terasy nerovnoměrný. Aby dubové povrchy zůstaly pevné a atraktivní, je důležité je každoročně kontrolovat, zda nejsou poškozené. V případě potřeby z povrchu dřeva pomáhá omytí nečistoty.